Sekss mēnešreižu laikā – var un pat vajag! | vissirlabi.lv

Sekss mēnešreižu laikā – var un pat vajag!

Ir daudz mītu un puspatiesību par to, vai drīkst mīlēties mēnešreižu laikā. Apkopojot vairākus rakstus par šo tematu, galvenās atziņas ir: mīlēties drīkst un pat vajag, bet vajadzētu izmantot prezervatīvu! Kāpēc? Izlasi pati!

Lai arī lielākoties sievietēm ik mēnesi nobriest tikai viena olšūna, kas savu spēju apaugļoties saglabā apmēram 72 stundas un parasti tas notiek cikla vidū (katrai sievietei ovulācijas laiks ir atšķirīgs, taču vidēji tas notiek ap 14. dienu pēc pirmās mēnešreižu dienas), tomēr iespējama ir arī superovulācija citos cikla periodos. Īpaši tas attiecas uz jaunām meitenēm, kurām cikls vēl nav regulārs un hormoni svārstās, kā arī uz sievietēm, kurām tuvojas klimaks. Tāpēc tas ir tikai mīts, ka palikt stāvoklī mēnešreižu laikā nav iespējams.

Prezervatīvs jālieto arī tāpēc, lai izsargātos no infekciju draudiem, jo menstruāciju laikā sieviete ir stipri uzņēmīgāka pret dažādu veidu mikrobiem un infekcijām.

Par labu seksam mēnešreižu laikā spēlē fakts, ka sekss spēj remdēt vēdera krampjus, jo baudas brīdī sievietes ķermenī izdalās oksitocīns, kas ir dabisks sāpju remdināšanas līdzeklis.

Sekss spēj arī saīsināt menstruāciju periodu. Jo pēc seksa šajās dienās un arī pēc spēcīga orgasma notiek dzemdes sieniņu saraušanās – tas nozīmē spēcīgu asins noplūdi.

Daži ieteikumi, ja esi nolēmusi mīlēties seksa laikā:
– sameklē tumšu frotē dvieli, ko paklāt gultā zem sevis;
– blakus gultai turi mitrās salvetes jeb ar siltu ūdeni saslapinātu dvielīti;
– «vistīrākā» būs misionāru poza vai mīlēšanās dušā;
– ja iespējams, pirms seksa ieej vannā vai dušā.

Foto: pixabay.com